Umieszczając w sieci ogłoszenie o wynajmie nieruchomości, trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników, dzięki którym nasza oferta stanie się atrakcyjniejsza dla potencjalnych odbiorców. Wiadomo, że największym powodzeniem i zainteresowaniem cieszą się ogłoszenia nie tylko napisane poprawną i pozbawioną błędów ortograficznych polszczyzną, ale również bogate w załączniki w postaci fotografii. Potencjalny odbiorca lubi widzieć, jakie mieszkanie pod kątem wizualnym jest mu oferowane.

Uatrakcyjnić ofertę wynajmu nieruchomości można więc między innymi dzięki:

  •  fotografiom,
  • plikom dźwiękowym,
  • oznaczeniu ogłoszenia odmienną kolorystyką, aby wyróżniało się na tle innych, najczęściej wiąże się to z dodatkową opłatą wobec portali ogłoszeniowego,
  • umieszczaniu ogłoszenia nie tylko na ogólnie znanych portalach, ale również na tych niszowych, wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo nawiązania jeszcze szybszego kontaktu z potencjalnymi klientami na wynajem,
  • wymienieniu w ogłoszeniu wszystkich zalet lokalizacji nieruchomości, warto zaznaczyć, jak blisko atrakcyjnych lokalizacji nieruchomość się znajduje i co można zyskać, mieszkając właśnie w tej okolicy, a nie innej.

Każdy detal ma znaczenie

Oczywiście, każdego dnia na portalach zajmujących się umieszczaniem ogłoszeń dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości pojawiają się ogłoszenia wyłącznie w formie kilku zdań. Bez żadnych fotografii oraz dodatkowych bonusów mających uatrakcyjnić treść i przyciągnąć liczne rzesze chętnych. Wydawać się może, że takie ogłoszenia przechodzą niezauważalne, ale to nie jest prawda. Wiedzą o tym dobrze flipperzy, czyli osoby poszukujące tanich nieruchomości po przystępnych cenach, przeznaczonych do remontu.

Dla nich takie ogłoszenia zawsze są wezwaniem. Okazuje się w praktyce, że przez takie ogłoszenie kupić można całkiem tanie mieszkanie do remontu. Po zainwestowaniu środków w remont można takie mieszkanie sprzedać w cenie nawet kilkakrotnie wyższej od ceny, za jaką się nabyło wcześniej ową nieruchomość. Na tym polega flipping nieruchomości:
– trafić na korzystne ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości, także tych zadłużonych
– kupić nieruchomość, np. poprzez wygranie przetargu
– zainwestować środki finansowe w remont
– po wyremontowaniu przeznaczyć nieruchomość do tymczasowego wynajmu lub sprzedać nowemu właścicielowi po przystępnej cenie

Flipping nieruchomości jako zajęcie przyszłości

Patrząc na to, jak wiele nieruchomości powstaje na mapach polskich miast, można odnieść wrażenie, że z flippingiem nieruchomości jako konsumenci będziemy mieli coraz bardziej do czynienia. W tej chwili z równym powodzeniem wynajmowane są mieszkanka w małych kamienicach, nawet w suterenach, jak i apartamenty w nieco bardziej nowoczesnym budownictwie. Oczywiście, widoczne są różnice cenowe, wiele zależy od lokalizacji, gdzie dana nieruchomość się znajduje. Ogłoszenia o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości warto śledzić regularnie, ponieważ jest to najprężniej rozwijający się dział komunikacji konsumenckiej. Kiedyś przeznaczona tylko dla prasy, obecnie wiodąca żywot głównie w Internecie.

Artykuł pisany przy współpracy Westa – Estate Zarządzanie Nieruchomościami w Krakowie