Zapewne niejeden z czytelników zgodzi się z nami, że wygodne łóżko stanowi jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia każdego domu czy mieszkania. To właśnie dzięki niemu po pełnym wyzwań dniu możemy udać się na regenerujący wypoczynek i tym samym odzyskać utracone siły, jednocześnie nabierając energii oraz motywacji na stawienie czoła zadaniom czekającym nas w dniu kolejnym. To też jedno z naszych ulubionych miejsc w weekend, gdzie wypoczywamy do południa albo i dłużej doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że czas nas nie goni i możemy pozwolić sobie na odrobinę zapomnienia.

Niestety jednak, na przestrzeni lat oraz na skutek nieustannego użytkowania nasze ulubione łóżko może się zużyć – a to odczuwalne zaczną być sprężyny, a to materac utraci swoją sprężystość lub też sama rama ulegnie deformacji. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okaże się bez wątpienia nabycie nowego mebla – pytanie tylko po jaki jego typ sięgnąć?

Przede wszystkim wybierając meble do sypialni kierować musimy się własnym komfortem – nawet najpiękniejsze łózko nie przypadnie nam do gustu jeżeli nie będzie pełnić funkcji użytkowej, a więc nie będzie gwarantowało przyjemnego snu oraz wygodnego wypoczynku. Aby produkt spełniał pokładane w nim nadzieje koniecznie musimy zadbać, by charakteryzował się on odpowiednimi wymiarami. Jeżeli relaksujemy się przy jego pomocy samodzielnie, produkt powinien mieć szerokość nie mniejszą niż 90 centymetrów, natomiast jeżeli śpimy wraz z partnerem – co najmniej 140 centymetrów. Jeśli wolna przestrzeń w naszym pokoju na to pozwala, zdecydować się możemy na wyrób jeszcze szerszy. Następnie musimy dostosować do niego właściwy materac, pamiętając, że zbyt miękki może się pod naszym ciężarem zapadać, natomiast zbyt twardy sprawić może, że po pobudce odczujemy ból mięśni i pleców, którego pragnęlibyśmy uniknąć.

Kiedy już dzięki rozlicznym próbom i testom dostępnych łóżek określimy jakimi cechami użytkowymi powinno się ono charakteryzować, czas przejść do kwestii estetycznych – sięgnąć możemy bowiem po wyrób minimalistyczny, którego ramę tworzą połączone ze sobą pod kątem prostym elementy stalowe lub drewniane, albo też zdecydować się na produkt nieco bardziej kunsztowny, którego ścianki oraz elementy boczne są dodatkowo zdobione. Pamiętajmy jednakże, aby styl łózka dostosowany był do wystroju wnętrza naszej sypialni, tak aby mebel nie odstawał swoim wyglądem od reszty elementów dekoracyjnych i użytkowych.

Jeżeli nie odpowiadają nam wyroby z widoczną ramą drewnianą lub metalową, podjąć możemy decyzję o nabyciu produktu tapicerowanego, pokrytego wysokiej jakości materiałem. Jeżeli chcemy zwiększyć jego walory estetyczne, do mebla dokupić możemy także dodatkowe zagłówki, które to dodatkowo sprawią, że wypoczynek stanie się znacznie bardziej komfortowy. Aby dopełnić wyjątkowości naszego nowego łózka, warto zadbać o dopasowaną do kolorów dominujących w sypialni pościel oraz wygodne poduszki. W sytuacji, gdy mamy trudności z samodzielnym podjęciem decyzji – nie wahajmy się poprosić o pomoc sprzedawcy, który to z pewnością poinformuje nas o najnowszych trendach dotyczących wystroju sypialni!