Sezon letni to wręcz idealny okres na wszelkiej maści remonty czy renowacje mające na celu podniesienie ogólnych walorów estetycznych naszego domu, mieszkania, czy też firmy. To właśnie wtedy dysponujemy największymi zapasami wolnego czasu pozwalającymi nam z bliska przyjrzeć się elewacji takiej budowli i zidentyfikować jej ewentualne uszkodzenia, przebarwienia, czy pęknięcia. Kiedy już jesteśmy w pełni świadomi stanu degradacji ścian zewnętrznych obiektu mieszkalnego, biznesowego, czy użyteczności publicznej, czas przystąpić do ich rewitalizacji, najlepiej przy wykorzystaniu tynków zewnętrznych!
Kiedy jednak udamy się do sklepu lub też zaczniemy przeglądać dostępne w Internecie oferty firm cieszących się dobrą estymą w branży, szybko zauważymy, że wybór odpowiedniego wyrobu wcale nie jest tak łatwy jak mogłoby się wydawać, do dyspozycji bowiem mamy różnorakie rodzaje tynków zewnętrznych, które to najogólniej podzielić można na tynki zewnętrzne cienkowarstwowe oraz tynki zewnętrzne podkładowe. Pierwsza z tych kategorii jest jednakże o wiele szersza niż mogłoby się początkowo wydawać, bowiem składają się na nią produkty: silikonowe, polikrzemianowe, krzemianowe, silikonowo-silikatowe, akrylowe, mineralne oraz mozaikowe. Jak więc doskonale widać, wybór jest wręcz przeogromny. Jest to spowodowane faktem, iż każdy z wyrobów przygotowany został z myślą o innym typie podłoża, na którym to sprawdza się lepiej niż na innych powierzchniach. Jeżeli nie jesteśmy przekonani jaka dokładnie jest specyfika naszej elewacji, warto zasięgnąć przed zakupem porady eksperta zatrudnionego w sklepie z artykułami budowlanymi lub też administratora sklepu online, w którym to zamierzamy się zaopatrzyć. Z pewnością znacznie ułatwi nam to podjęcie decyzji oraz zminimalizuje prawdopodobieństwo, że popełnimy błąd.
Warto w tym miejscu nadmienić, że jeżeli zdecydujemy się na produkt z górnej półki, a więc dostarczany przez renomowaną firmę cieszącą się doskonałą estymą w branży, możemy mieć pewność, że otrzymamy wyrób ponadprzeciętnie odporny na zabrudzenia a także taki, któremu nie straszna będzie stała ekspozycja na niekorzystne warunki atmosferyczne czy też inne czynniki zewnętrzne. Dobrej jakości tynki cienkowarstwowe i podkładowe charakteryzują się również wysoką paroprzepuszczalnością a także strukturą, która znacznie utrudnia rozwój drobnoustrojów, pleśni i grzybów. Wszystkie te aspekty są wysoce pożądane, jako że zapewnią one, iż raz nałożona warstwa wyrobu utrzymywać się będzie na elewacji przez długi okres czasu, natomiast nawet po wielu latach zarówno front, boki jak i tył naszego domu, firmy lub budynku użyteczności publicznej prezentować się będą ponadprzeciętnie dobrze. Z radością informujemy, że produkty dostępne obecnie na rynku są nadzwyczaj wydajne, a więc jedno opakowanie tynku wystarczy nam na pokrycie znacznej powierzchni, niezależnie czy zdecydujemy się na aplikację w sposób tradycyjny, a więc manualny, czy też podejmiemy decyzję o maszynowym pokrywaniu fasady produktem omawianym w dzisiejszym artykule.